Individuální kurz tvůrčího psaní

Individuální kurz kreativního psaní se zaměřuje na zvládnutí dějových zápletek,
charakterů postav, osvojení si stylistických základů a práci s jazykem.
Právě tyto dovednosti jsou často tím, co briskně pomůže vyšvihnout učňův text na stupínek majstrštyk.
Zároveň je kurz vhodný pro ty, kteří se necítí dobře ve skupinových lekcích, mají spousty otázek ohledně vlastních děl,
na které však zatím neznají odpověď, zažívají tvůrčí blok, případně chtějí část lekcí věnovat pouze sobě a vlastnímu psaní.Co by měli mít společného dramatik a literát? Každý z nich musí být především dobrý psycholog a plně porozumět charakteru postav, které si volí v kulisách vlastního příběhu.

Zdálo by se, že si autor dramatických textů plně vystačí s dialogy a s minimálním množstvím popisu ve scénických poznámkách. Ale každý, kdo se věnuje literatuře i jiným formám umění, ví, jak je důležité porozumět tomu, co se děje za textem, za slovem, za zvukem a za obrazem.

Pojďme se vzájemně učit, kde je třeba být košatější a kde naopak v množství textu ubrat a volit básnickou zkratku. Najít místa, která mohou vyznívat sama o sobě a způsoby, jak toho docílit.

Přestaňme se bát popisů a úvah. Jednou je totiž vaše postavy zdařile uplatní během monologu. Začněme pracovat s jazykem jako s materií, která je základním stavebním kamenem vašich příběhů. Pojďme otesávat váš text až na dřeň motivů a témat syžetu, protože dobře vystavěný příběh není nic jiného než zdařilá architektura.

Kurz je pro vás to pravé, ať už se věnujete beletrii, písňovým textům, psaní poezie, sci-fi & fantasy, nebo jen potřebujete lépe popsat divadelní merch. Kurz je možné absolvovat po domluvě individuálně online či při vzájemných setkáváních v Praze.

Co můžete očekávat?
Hravá a kreativní cvičení
Čas a koncentraci na vaši práci
Analýzu žánrové literatury
Reflexe ze strany lektorky
Inspiraci a uvolnění kreativity

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

15 hodin rozložených do předem dohodnutých setkávání s lektorkou

Za kolik?

7 000 Kč

Jak?

Online nebo osobně, záleží na preferenci

Kdo bude vás provázet?

Vlaďěna Magdalena alias Warana Psavomorecká

Umělkyně a lektorka kurzů tvůrčího psaní

Warana je absolventkou Literární Akademie Josefa Škvoreckého v oborech Tvůrčí psaní a Redakční práce. Během studií začala pracovat v Lidových novinách, později jako redaktorka webového zpravodajství Týden.cz, přispívala recenzemi v magazínu A2, publikovala v literárním časopisu H_aluze. Je autorkou dvou knih, dále písňových textů, redigovala e-knihy pro Městskou knihovnu v Praze, živí se také jako copywriterka. Kromě psaní tíhne i k ostatním druhům umění – aktivně se věnuje hudbě, dále malbě a grafice. Život na divadelních prknech si ozkoušela nejen při psaní námětů a scénářů, ale i herecky v rámci školního projektu, který vyvrcholil představením ve Studiu Ypsilon.