Letní herecký workshop

„Divadelní letní pré pod hvězdnou oblohou“

Tak a brzy tu máme léto!

Co budete dělat? Kam jedete tentokrát na dovolenou?

Ptají se zvědavci z okolí každý rok nejednoho z nás. Možná znáte tu trapnou situaci.

Co říct tentokrát?

Nic jste si neplánovali, protože jste nevěděli co bude…

Letos se vás na zahraniční dovolenou asi nikdo nezeptá.
Nastal čas poznat krásy naší české země a vydat se za dobrodružstvím, které můžete zažít rovnou za humny.
A tak jsme uspořádali nezaměnitelnou letní dovolenou v divadelně tvůrčím prostředí.
Propojili jsme kurz herectví a kurz improvizace s letní dovolenou ve které nebude chybět typicky letní zábava jako je večerní posezení u ohně, letní grilování se skleničkou vína, procházky přírodou a další netradiční zážitky, které jinde než v zážitkovém divadle nenajdete.

No a když se k tomu přidá možnost poznat nové přátele a něco se o sobě naučit, je z toho dovolená dosud netušených možností, na kterou zcela jistě nikdy nezapomenete!

Co vás čeká?

Ve venkovské usedlosti v překrásné krajině uprostřed tajemných lesů jsme propojili kurz herectví a umění improvizace v jeden celek. Jako přísadu jsme přimíchali letní zábavu, procházky krajinou a vytvořili nezaměnitelnou letní dovolenou!

Letos pod vlivem okolností je ten pravý čas začít život trochu jinak. Zažít něco opravdu unikátního a nového. Něco, kde se budete na rozdíl od bezcílného válení na pláži bavit, a potom na to ještě dlouho vzpomínat.

Potřebujeme VÁS, aby náš tým byl opravdu TOP.
Pojďte do toho s námi!

Pobyt se bude odehrávat v typicky české chalupě se snídaněmi. Bude to idylka jako z dob našeho dětství. Večer u ohně a grilu pod čistou oblohou posetou hvězdami, se stejně naladěnými lidmi, bude unikátní.

Ráno je nejdůležitější částí dne, proto se budeme věnovat našemu dechu, hlasu a pohybu v rámci hereckého kurzu.

Odpoledne nás čeká příběhový oblouk v duchu improvizace, pomocí kterého budeme společně tvořit příběh samotný. Může to být tragédie, komedie nebo horor. Zkrátka to k čemu má vaše dětská duše nejblíž.

A aby bylo všechno kompletní, chystáme pro vás túru po místní krajině a letní koupání v nedaleké přehradě. A protože jsme zážitkové divadlo, neodpustíme si zážitek ani na dovolené. Co že to bude? Nechte se překvapit, nebudete litovat!

Kam pojedeme?

Nově zrekonstruovaná česká chalupa u Jelena, která je teprve druhou sezónu v provozu se nachází v malebném východočeské oblasti u Červené vody v Orlických horách.
Oblast je neprůjezdná, proto je výhodou všudypřítomné ticho a klid.
V domě se nachází dvě společenské místnosti s barem, výčepním zařízením, TV, Xbox Kinect, stolní fotbálek, oddělené WC, venkovní terasa s grilem.
Kuchyň je vybavena mikrovlnou troubou, sklo keramickou deskou, odsávačem par, myčkou nádobí, rychlovarnou konvicí, velkou lednicí a nádobím.
Ubytování je ve 2 třílůžkových, kde každý má své vlastní sociální zařízení (i když jste na dovolené jako skupina, máte stále své soukromí). Na pokoji je také šatní skříň a stůl se židlemi.
Koupelna na každém pokoji je vybavena sprchou s termostatickou baterií, WC, umyvadlem, zrcadlem, topným žebříkem a ventilátorem.
Oblast Červené vody nabízí krásné výlety do okolí, třeba na rozhlednu Křížovou Horu, přehradu pastviny nebo na Kralický Sněžník.

Jaký je program letního workshopu?

Každý, kdo se účastní této dovolené si může vybrat z více variant trávení volného času. Ráno začneme rozcvičkou. Můžete se přidat ke skupinové lekci jógy, nebo kondičnímu běhu, anebo můžete zůstat v posteli a užívat si lenošení. Po snídani je na pořadu dne lekce kurzu herectví, která trvá do oběda. Poté se společně vydáme na oběd, po kterém bude probíhat kurz improvizace. Do programu jsou zařazeny i vycházky po okolí, koupání v přehradě Pastviny a společné večerní grilování. Vše budeme přizpůsobovat počasí a potřebám skupiny na základě dotazníku vašich preferencí, který vám zašleme po závazné rezervaci.

Kdy, kde a za kolik?

Termín

--. – --. --. ----

Za kolik?

9 000 Kč

Cena zahrnuje ubytování, snídaně, kurz herectví, kurz improvizace a organizaci ostatních aktivit na dovolené jako jsou výlety do okolí.

Kdo vás bude provázet?

Eliška Kahoun

Režisérka, herečka, lektorka herectví a improvizace

Zakladatelka Divadla Procity, kurzů herectví a improvizace. Divadlu a scénickému tanci se věnuje od útlého věku, nejprve v rámci tanečního Divadla Doteky a později v návazných aktivitách jako je třeba divadelní studio a herecká škola Neklid. V současné době studuje režii. V Divadle Procity působí jako umělecká vedoucí, herečka a režisérka.

Tereza Hrubá

Herečka, lektorka a improvizátorka

Terka je absolventkou hudebně dramatického oboru na zlínské škole umění v rámci které hostovala na prknech divadla Zlín. V současné době se věnuje výhradně herectví, improvizaci a její lektorování. Zkušenosti nabrala praxí v zahraničí, kdy působila na výletních lodích jako animátor a moderátor zábavy. V Divadle Procity působí jako hlavní herečka a lektorka kurzů.