Experimentální letní Workshop

Práce s neutrální a larvální maskou – metoda Jacques Lecoq

Práce s neutální a larvální maskou

Workshop práce s neutrální a larvální maskou je soustředění zájemců o divadlo a tanec pod vedením lektorů z řad herců a tanečníků, kteří se profesionálně zabývají divadelní tvorbou. Seminář je určen jak začátečníkům, tak pokročilým hercům a tanečníkům.

Hledání rovnováhy spolu s napětím mezi hráčem, maskou a divákem vás vybaví nejen novým vnímáním podstaty života a sebe sama v současném světě.

Workshop si klade za cíl strávit čas pobytem v horské přírodě a zároveň rozvinout vlastní herecké dovednosti cestou experimentu a hry s maskou.

Neutrální maska zvýrazňuje nonverbální složku projevu, rozvíjí pohybové a fyzické výrazové schopnosti hercova těla a zbavuje naučených schémat hraní. Hledání neutrality za využití neutrální masky je hledáním stavu, při kterém je člověk vnitřně vyrovnaný, soustředěný a připravený adekvátně reagovat na danou situaci. Neutrální maska je základem všech masek.

Larvální maska umožňuje karikaturu a vstup do komických rovin. Učí interakci mezi sebou navzájem a diváky. Je cestou experimentu prostřednictvím animální a fantaskní dimenze hry, kterou ve své naivní, larvální podobě nabízí.

Workshop se uskuteční v horském prostředí Jeseníků nedaleko obce Stříbrnice. Ubytování se nachází ve stylové roubence, která disponuje komplexním wellness (finská sauna, vířivka, bazén, přírodní jezírko). V ceně workshopu je zahrnuta snídaně, oběd a večeře.

Pobyt se bude odehrávat ve stylové roubence nedaleko obce Stříbrnice s plnou penzí. Bude to idylka jako z dob našeho dětství. Večer u ohně a grilu pod čistou oblohou posetou hvězdami, se stejně naladěnými lidmi, bude unikátní.

Ráno je nejdůležitější částí dne, proto se budeme věnovat rozpohybování celého těla formou pohybových rozcviček.

Po obědě nás vždy čeká hlavní část, tedy samotné lekce práce s neutrální a larvální maskou.

K večeru je k dispozici volný program v podobě improvizací, tance a procházek po okolí.

A aby bylo všechno kompletní, chystáme pro vás túru po místní krajině a letní koupání. A protože jsme zážitkové divadlo, neodpustíme si zážitek ani na dovolené. Co že to bude? Nechte se překvapit, nebudete litovat!

Kam pojedeme?

Stylově zařízeá roubenka v srdci přírody Jeseníků se nachází v obci Stříbrnice.
Oblast je neprůjezdná, proto je výhodou všudypřítomné ticho a klid.
V domě se nachází společenská místnost s barem, výčepním zařízením a barmanem, TV, Xbox Kinect, stolní fotbálek, oddělené WC, venkovní terasa s grilem.
Ubytování je v 3 – 4 lůžkových pokojích, kde každý má své vlastní sociální zařízení (i když jste na dovolené jako skupina, máte stále své soukromí). Na pokoji je také šatní skříň a stůl se židlemi.
Koupelna na každém pokoji je vybavena sprchou/vanou s termostatickou baterií, WC, umyvadlem, zrcadlem, topným žebříkem a ventilátorem.
Oblast Stříbrnic nabízí krásné výlety do okolí a po lese, který je přilehlý k roubence.

 

Kdy, kde a za kolik?

Termín

20. - 27. 8. 2022

Za kolik?

12 000 Kč

Cena zahrnuje ubytování, stravu 3x denně (snídaně, obědy a večeře) seminář, ubytování a organizaci ostatních aktivit.

Kdo vás bude provázet?

Eva Štefková

Choreografka, tanečnice a lektorka

Eva má za sebou více než 30letou kariéru v oblasti taneční pedagogiky. Je autorkou řady choreografií, které byly prezentovány na celostátních přehlídkách scénického tance a pantomimy. Studiu taneční pedagogiky se věnovala na Tanečním centru Praha, v roce 2001 absolvovala v Paříži stáž L.E.M. „Stage Professionel“ na L'École Internationale de Théatre Jacques Lecoq (analýza pohybu, práce s maskou). Od roku 1995 až do dnešní doby působí jako umělecká vedoucí taneční skupiny RUT Prostějov.

Eliška Kahoun

Režisérka, herečka, lektorka herectví a improvizace

Zakladatelka Divadla Procity, kurzů herectví a improvizace. Divadlu a scénickému tanci se věnuje od útlého věku, nejprve v rámci tanečního Divadla Doteky a později v návazných aktivitách jako je třeba divadelní studio a herecká škola Neklid. V současné době studuje režii. V Divadle Procity působí jako umělecká vedoucí, herečka a režisérka.

Tereza Hrubá

Herečka, lektorka a improvizátorka

Terka je absolventkou hudebně dramatického oboru na zlínské škole umění v rámci které hostovala na prknech divadla Zlín. V současné době se věnuje výhradně herectví, improvizaci a její lektorování. Zkušenosti nabrala praxí v zahraničí, kdy působila na výletních lodích jako animátor a moderátor zábavy. V Divadle Procity působí jako hlavní herečka a lektorka kurzů.