Herecké studio

„Nedovol, aby tě definovali. Hledej ty, co tě chápou.“

Prošel/a sis už nějakým kurzem herectví, nebo máš nějaké jiné herecké zkušenosti?

Toužíš po hereckém rozvoji a chceš prohloubit své stávající zkušenosti?

Chceš se herectví jednou věnovat naplno a být v tom opravdu dobrá/ý?

O hereckém řemesle už něco víš, a proto tušíš, že tě pravidelný rozvoj dovede dál?

Chceš se konečně v herectví posunout, prožít ho do hloubky a učit se dlouhodobě praxí?

Potom je herecké studio v Divadle Procity pro tebe. S týmem zkušených lektorů herectví různorodého zaměření se budeš v hereckých disciplínách pravidelně rozvíjet. Získáš nejen pevné herecké základy, ale i pokročilé herecké dovednosti, naučíš se jako herec „myslet“ ve stálé partě lidí se stejným zaměřením a cílem.

 

Co se naučíte?

Cílem hereckého studia je co nejdůkladněji zprostředkovávat teoretické i praktické dovednosti v oblasti herectví. Teorii prolínáme praxí, přičemž se studentům snažíme co nejvěrohodněji simulovat klasický divadelní provoz. Disponujeme několika hereckými skupinami rozdělnými podle zkušeností a motivací. Cílíme na posun celku i jednotlivce dodáváním potřebných hereckých výzev propojených neustálým vzděláváním v hereckém oboru. V každé herecké skupině se zkouší celovečerní divadelní inscenace ve spolupráci s tvůrčím týmem, na které se studenti učí divadelní postupy i spolupráci s ostatními členy uměleckého týmu.

Studenti mají na výběr způsob, jakým se do hereckého studia zapojí. Mohou jej navštěvovat jednou nebo vícekrát do týdne. Členství hereckého studia obsahuje jednotlivé workshopy zaměřené na konkrétní dovednosti, jako je jevištní pohyb, hlasová výchova, pohybová výchova, umělecký přednes, hudební a pěvecká příprava, rétorika, dějiny divadla a estetika.

A ještě něco navíc…

Zpětná vazba přímo od lektorů, konkrétní doporučení a individuální přístup ke každému
Pravidelné víkendové vzdělávací workshopy s renomovanými umělci

Vedení k herectví, stojící na pevných základech a pravidlech

Pravidelné návštěvy divadelních představení a následné rozbory shlédnutých děl

Kdy a kde?

Délka a čas

Skupiny hereckého studia jsou různé dny v týdnu v časovém rozmezí 17 – 20 hodin

Kde?

Praha 

„Co o nás říkají studenti?“

„V divadle Procity jsem v létě absolvovala dvouměsíční herecký kurz, kde vše proběhlo nad očekávání, takže jsem se rozhodla zde v herectví pokračovat. Na hodinách panuje příjemná atmosféra a jsou zde skvělí lektoři. Důraz se klade na techniku a skutečnou podstatu herectví. Nasbírané zkušenosti jsou poté prakticky využity při zkoušení divadelního představení. Díky Divadlu Procity si můžu plnit svůj sen, věnovat se svému osobnímu rozvoji a posouvat svoje hranice. Díky!“

Petra Parmová, učitelka

„Než jsem začal navštěvovat herecké studio, měl jsem pocit, že o herectví a divadle něco vím. Jaká krutá rána do slabin to ale byla, když jsem zjistil, kolik za herectvím a divadlem stojí potu a dřiny. Herecké studio mi tuhle cestu za poznáním umožnilo a odstartovalo. Je čest pro mě navštěvovat prostor Divadla Procity. Herectví tady není záležitost a činnost krátké chvíle, ale čas velice prospěšně strávený čas prací na sobě. Za tu dobu, kterou herecké studium navštěvuji jsem se hodně naučil a poznal nespočet skvělých lidí. Herectví má své kouzlo a jsem vděčný, že ho v Divadle Procity mohu objevovat.“

Jakub Pokorný, rapper

„Herecké studio nabízí mnoho příležitostí k růstu a seberealizaci. Jedná se o dlouhodobé, pravidelné kurzy herectví, které směřují k nazkoušení divadelní inscenace. V mezidobí se stále pracuje na vypilování slovního projevu, sebeprezentace a dalších hereckých technik. Osobně beru kurzy herectví jako koníček. Za třičtvrtě roku jsem získala mnoho cenných zkušeností. Lekce probíhají v příjemném prostředí bytového divadla, v přátelském kolektivu ostatních účastníků, pod vedením kvalifikovaných lektorů/lektorek. Vždy je možné se na všem domluvit a najít společné řešení. Eliška s Terkou stále neustále pracují na zkvalitňování služeb a utužování kolektivu i mimo divadlo.“

Šárka Konečná, správce dat

CHCI SE PŘIHLÁSIT

Kdo vás bude provázet?

Eliška Kahoun

herečka, režisérka, choreografka a lektorka herectví

Zakladatelka Divadla Procity a kurzů herectví se divadlu věnuje od útlého věku. Nejprve v rámci tanečního Divadla Doteky v oblasti scénického tance a herectví a pohybového divadla. Hrála v několika muzikálech a činoherních projektech. Pravidelně hostovala v Divadle v Celetné, v Divadle Na Prádle a v Městském Divadle Prostějov. Později pokračovala v návazných aktivitách, jako je divadelní studio a herecká škola Neklid. Eliška je absolventkou oboru sociální psychologie a pedagogiky na VŠ UPOL se zaměřením na volnočasové aktivity a dramaterapii a v Divadle Procity působí jako umělecká vedoucí, herečka, režisérka, lektorka herectví a pohybové výchovy.

Tereza Hrubá

herečka a lektorka herectví

Tereza vystudovala obor hudebně-dramatický na ZVOŠ umění. Svoji divadelní praxi započala přímo na prknech Městského divadla Zlín. Inscenace různých žánrů. Věnovala se autorskému a alternativnímu divadlu. Její srdce však prahlo po cestování, a tak několik se několik let plavila na zaoceánských lodích Royal Carribean, kde denně moderovala několik společenských akcí. Po návratu se opět vrátila na prkna, co znamenají svět. Začala se věnovat dětskému diváku v rámci Divadla Pod Kloboukem a Divadélku na koleně. V současnosti se zabývá moderováním společenských akcí a uměleckou tvorbou v rámci Divadla Procity, kde působí jako herečka a dramaturgyně. V hereckém studiu zastává pozici lektorky herectví a režisérky.

Karolina Fiala

herečka, loutkoherečka a lektorka herectví

Vystudovala Divadelní akademii ve Wroclavi. Od 2010 roku pracuje v kamenném loutkovém divadle Arlekin v Polské Lodže, kde hrála ve 24 inscenacích a také se neustále zapojuje do různých nezávislých divadelních projektů. Je členkou uměleckých skupin věnujících se různým formám scénického umění – Performalita (CZ) a Po Omacku (PL). Už několik let spolupracuje i s českými tvůrci. Na inscenacích se podílí nejenom herecky, ale také produkčně, scenáristicky, režijně a výtvarně. V Divadle Procity působí jako lektorka herectví a režisérka v rámci hereckého studia.

Dagmar Kopečková

herečka a lektorka herectví

Dagmar vystudovala činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Hostovala například v Těšínském divadle, Městském divadle Zlín nebo Divadle na cucky v Olomouci. Aktuálně působí v Praze na volné noze. Kromě herectví se živí i jako moderátorka a reportérka. 5 let vysílala na Hitradiu a rok pracovala jako reportér v pražské televizi. Moderuje společenské akce, příležitostně dabuje nebo namlouvá reklamní spoty a její hlas je možné slyšet i na vlnách Českého rozhlasu Vltava. Aktuálně působí také jako moderátorka nového internetového pořadu s názvem Na Lavičce.