Letní herecký workshop

Na co je workshop zaměřen?

Letní herecko pohybový retreat je zaměřen na práci s tělem, propojení s myslí. Během workshopu budeš pracovat na svém individuální pohybovém rozvoji formou improvizace a fyzických zadání s cílem zpřítomnit tělo a rozvíjet jeho fyzické možnosti, vytrvalost a imaginaci.

Herecký workshop si klade za cíl strávit čas pobytem venku a zároveň rozvinout individuální herecké, improvizační a pohybové dovednosti cestou experimentu a hry.

Obsah hereckého workshopu:

  • sebepoznávání a rozvoj komunikačních schopností pomocí divadelní improvizace
  • osvojení si hereckých technik a přístupů (Meisner, Stanislavky)
  • techniky jevištního pohybu 
  • posílení emotivního dopadu svého výkonu pomocí práce s neutrální maskou a metody J. Lecoqa
  • vystavění dramatické situace pomocí gagu a jeho fázování

Workshop je vhodný pro obohacení praxe začínajících profesionálů v oboru scénických mění, ale „milovníkům“ divadla, kteří chtějí prohloubit své herecké dovednosti, naučit se novým technikám a posunout svůj herecký projev na novou úroveň.

Představ si, že se probouzíš ve středočeské vesničce, obklopen klidem a pohodou, kterou nabízí penzion Sborovna. Zde ve Zbraslavicích tě čeká herecko pohybový workshop. Připrav se na oázu klidu, kde se můžeš plně oddat herecké praxi, relaxaci, společného času stráveného s lidmi v podobném nastavení a objevování krás přírody.

Kromě hereckých cvičení se budeme věnovat i mentální práci a samotné přípravě na herectví. Také budeme mít čas na odpočinek a povídání, abychom vše uvedli do kontextu a uložili nově nabitou inspiraci a poznání do našeho vědomí.

Nebude chybět relax, procházky v přírodě a večerní zábava v podobě vínečka ve sklípku, grilování nebo táboráku pod širým nebem. Prostě pohodový víkend pryč od všeho shonu, na kterém si odpočineš a nabiješ baterky.

4 důvody, proč si vybrat letní workshop?

  • Klidné a inspirativní prostředí – Zbraslavice a penzion Sborovna poskytují ideální místo pro odpočinek těla i mysli
  • Individuální přístup – Programy jsou přizpůsobeny složení skupiny, ať už jste začátečníci nebo pokročilí
  • Kompletní zážitek – kromě intenzivní práce na sobě v hereckém oboru si užijete i výlety po přírodě, relaxaci a spoustu zábavy
  • Zkušení lektoři – Tereza Hrubá tě provede lekcemi herectví, které přinesou nové poznatky, Eliška Kahoun ti pomůže projít tělo a mysl pomocí funkčních pohybových technik