fbpx

IMPROVKURZ

„Skoč, křídla roztáhneš cestou!“

Co se v IMPROVKURZu budete učit?

Soustřeď se!

Improvizovat znamená umět setrvat v přítomném okamžiku a využít celý jeho potenciál. Budeme se učit práci s pozorností a udržení té správné koncentrace.

Oddej se!

Budeme rozvíjet kreativitu, popustíme uzdu fantazii a necháme rozvinout naše nápady. Umlčíme hlas svého vnitřního kritika, abychom mohli volně tvořit.

Přijmi hru!

Přijímat nápady ostatních a umět je využít je jedno z pravidel improvizace, které nás naučí že i když není nápad dokonalý, lze ho vždycky kreativně využít v náš prospěch.

Poraď si s chybou!

Chybovat je lidské, ale přesto se chyby v běžném životě bojíme. V improvizaci chyby vítáme, učíme se jak z nich vytěžit maximum a říkat jim ANO.

Naslouchej ostatním!

Hráči fungují jako tým, jde o společné vytváření improvizací. Improvizace nás učí respektu k ostatním a zdravé spolupráci.

Vystup před publikem!

Improvizací budeme společně odbourávat trému, zvyšovat sebevědomí. Improvizace vás nakonec dovede ke zdravé sebedůvěře a vystupování na veřejnosti pro vás bude v zóně komfortu.

Ukaž své pravé já!

Při improvizaci se nesnažíme o vytvoření určitého charakteru, tak jako je tomu v herectví. Jde nám pouze o přirozené a spontánní vyjadřování. Společně budeme podporovat autenticitu každého z nás.

Bav se!

Kdyby měl být humor jediným důvodem, proč je dobré dělat improvizaci, stál by za to. Zábava a smích provází každou lekci improvizace. Skvěle se při ní uvolníte a zrelaxujete.

Jak se to naučíte?

 

Jednotlivé lekce jsou koncipovány do 10 setkání po dobu 4 hodin v časech 18 – 22. Celkem si tedy budeme hrát 40 hodin. Improvizujeme spolu jako tým ve skupině 8 – 16 lidí a podporujeme jeden druhého. Učíme se pracovat s chybou tím, že chyby vítáme, protože často vedou k zajímavým výsledkům. Pomocí improvizačních technik se učíme být v přítomnosti a soustředit se na to, co se děje na jevišti. Učíme se mít rádi své kolegy, vzájemně je respektovat a vytvářet přirozený humor.

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

40 hodin, rozložených do 2,5 měsíců v čase 18 – 22

Za kolik?

8 500 Kč

Kde?

Novovysočanská 862/4, Praha 9

Termíny

3. 9. 2020
12. 11. 2020
21. 1. 2021

Průvodce improvizací

Michal Svoboda

herec, lektor, improvizátor a scénárista

Jako lektor improvizace se Michal opírá jak o hereckou praxi v divadle a ve filmu, tak o svoji hravost a schopnost nadchnout druhé. K improvizaci se dostal během svého dvouletého hereckého tréninku v Londýně (The Questors Theatre). Dále pak vedl improvizační kurzy pro začátečníky i pro pokročilé.

„Kdesi a kdysi jsem zaslechl od kohosi cosi jež mě provází celým životem. „Buď placen za to, že si hraješ. Zařiď si život tak aby sis z něj nemusel brát dovolenou.“ Dlouho jsem si myslel že člověk musí najít nejúžasnější prací, nejlepší místo, kde žít, nevetší… víte kam mířím. Ačkoliv vše toto napomáhá k docílení životní pohody, pravda toho moudra leží jinde. Jde o postoj k životu, cokoliv děláme. Improvizační dovednosti ti pomohou přiblížit se k tomuto ideálu jakákoliv je tvá výchozí situace. Neměnit vše kolem sebe útěkem za úžasnějším, větším či lepším, ale spíše tím, jak svět vnímáme. Improvizační trénink ti pomůže reagovat s lehkostí na mnohé životní situace a přispěje ke zlepšení tvých životních prožitků. Budeš schopen pohotově a přirozeně reagovat na nové a nečekané situace. Zlepší se tvoje kreativita, komunikace a veřejné vystupování. Poznáš a posuneš své limity. Improvizace ti dodá odvahu nezůstat vnitřně pasivní.“

Těším se na shledanou.
Michal

CHCI SE PŘIHLÁSIT