fbpx

IMPROVKURZ

„Skoč, křídla roztáhneš cestou!“

Co se v IMPROVKURZu budete učit?

 

Soustřeď se!

Improvizovat znamená umět setrvat v přítomném okamžiku a využít celý jeho potenciál. Budeme se učit práci s pozorností a udržení té správné koncentrace.

 

 

Oddej se!

Budeme rozvíjet kreativitu, popustíme uzdu fantazii a necháme rozvinout naše nápady. Umlčíme hlas svého vnitřního kritika, abychom mohli volně tvořit.

 

 

Přijmi hru!

Přijímat nápady ostatních a umět je využít je jedno z pravidel improvizace, které nás naučí že i když není nápad dokonalý, lze ho vždycky kreativně využít v náš prospěch.

 

 

Poraď si s chybou!

Chybovat je lidské, ale přesto se chyby v běžném životě bojíme. V improvizaci chyby vítáme, učíme se jak z nich vytěžit maximum a říkat jim ANO.

 

 

Naslouchej ostatním!

Hráči fungují jako tým, jde o společné vytváření improvizací. Improvizace nás učí respektu k ostatním a zdravé spolupráci.

 

 

Vystup před publikem!

Improvizací budeme společně odbourávat trému, zvyšovat sebevědomí. Improvizace vás nakonec dovede ke zdravé sebedůvěře a vystupování na veřejnosti pro vás bude v zóně komfortu.

 

 

Ukaž své pravé já!

Při improvizaci se nesnažíme o vytvoření určitého charakteru, tak jako je tomu v herectví. Jde nám pouze o přirozené a spontánní vyjadřování. Společně budeme podporovat autenticitu každého z nás.

 

 

Bav se!

Kdyby měl být humor jediným důvodem, proč je dobré dělat improvizaci, stál by za to. Zábava a smích provází každou lekci improvizace. Skvěle se při ní uvolníte a zrelaxujete.

 

 

Jak se to naučíte?

 

Jednotlivé lekce jsou koncipovány do 10 setkání po dobu 4 hodin v časech 18 – 22. Celkem si tedy budeme hrát 40 hodin. Improvizujeme spolu jako tým ve skupině 8 – 16 lidí a podporujeme jeden druhého. Učíme se pracovat s chybou tím, že chyby vítáme, protože často vedou k zajímavým výsledkům. Pomocí improvizačních technik se učíme být v přítomnosti a soustředit se na to, co se děje na jevišti. Učíme se mít rádi své kolegy, vzájemně je respektovat a vytvářet přirozený humor.

Kdy, kde a za kolik?

 

Délka a čas

40 hodin, rozložených do 3 měsíců v čase 18 – 21

 

 

Za kolik?

8 500 Kč

 

 

Kde?

Srbská 185/1, Praha 6

 

 

Termíny

3. 9. 2020
12. 11. 2020
21. 1. 2021

Kdo vás bude provázet?

 

Eliška Kahoun

Režisérka a lektorka herectví

Zakladatelka Divadla Procity a kurzů herectví se divadlu věnuje od útlého věku, nejprve v rámci tanečního Divadla Doteky a později v návazných aktivitách jako je divadelní studio a herecká škola Neklid. V současné době studuje režii. V Divadle Procity působí jako umělecká vedoucí, herečka a režisérka.

 

Tereza Hrubá

Herečka a lektorka herectví

Terka je absolventkou hudebně dramatického oboru na zlínské škole umění v rámci které hostovala na prknech divadla Zlín. V současné době se věnuje výhradně herectví a jeho lektorování. Zkušenosti nabrala praxí v zahraničí, kdy působila na výletních lodích jako animátor a moderátor zábavy.

CHCI SE PŘIHLÁSIT