IMPROVKURZ

„Skoč, křídla roztáhneš cestou!“

Co se v IMPROVKURZu budete učit?

Soustřeď se!

Improvizovat znamená umět setrvat v přítomném okamžiku a využít celý jeho potenciál. Budeme se učit práci s pozorností a udržení té správné koncentrace.

Oddej se!

Budeme rozvíjet kreativitu, popustíme uzdu fantazii a necháme rozvinout naše nápady. Umlčíme hlas svého vnitřního kritika, abychom mohli volně tvořit.

Přijmi hru!

Přijímat nápady ostatních a umět je využít je jedno z pravidel improvizace, které nás naučí že i když není nápad dokonalý, lze ho vždycky kreativně využít v náš prospěch.

Poraď si s chybou!

Chybovat je lidské, ale přesto se chyby v běžném životě bojíme. V improvizaci chyby vítáme, učíme se jak z nich vytěžit maximum a říkat jim ANO.

Naslouchej ostatním!

Hráči fungují jako tým, jde o společné vytváření improvizací. Improvizace nás učí respektu k ostatním a zdravé spolupráci.

Vystup před publikem!

Improvizací budeme společně odbourávat trému, zvyšovat sebevědomí. Improvizace vás nakonec dovede ke zdravé sebedůvěře a vystupování na veřejnosti pro vás bude v zóně komfortu.

Ukaž své pravé já!

Při improvizaci se nesnažíme o vytvoření určitého charakteru, tak jako je tomu v herectví. Jde nám pouze o přirozené a spontánní vyjadřování. Společně budeme podporovat autenticitu každého z nás.

Bav se!

Kdyby měl být humor jediným důvodem, proč je dobré dělat improvizaci, stál by za to. Zábava a smích provází každou lekci improvizace. Skvěle se při ní uvolníte a zrelaxujete.

Jak se to naučíte?

 

Jednotlivé lekce jsou koncipovány do 10 setkání po dobu 3 hodin v časech 18 – 21.

Improvizujeme spolu jako tým ve skupině 8 – 16 lidí a podporujeme jeden druhého. Učíme se pracovat s chybou tím, že chyby vítáme, protože často vedou k zajímavým výsledkům. Pomocí improvizačních technik se učíme být v přítomnosti a soustředit se na to, co se děje na jevišti. Učíme se mít rádi své kolegy, vzájemně je respektovat a vytvářet přirozený humor.

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

30 hodin, rozložených do 3 měsíců v čase 18 – 21

Za kolik?

8 500 Kč

Kde?

Srbská 185/1, Praha 6

Termíny

4. 11. 2021
6. 1. 2022
17. 3. 2022

Kdo vás bude provázet?

Martin Dočkal

Improvizátor a lektor improvizace

Martinovy improvizační začátky směřují do roku 2009, kdy začal působit v improvizační skupině KLIKA. Ze začátku se věnoval převážně formátu zápasu v divadelní improvizaci a dodnes na zápasech hostuje u mnoha improvizačních skupin z celé republiky, ať už jako člen, konferenciér, nebo rozhodčí. V roce 2013 založil svůj vlastní improvizační soubor Experiment, který se v průběhu let stal průkopníkem vymýšlení nových formátů a v překračování dosud zavedených hranic a pravidel. Kromě vystupování se Martin věnuje lektorování divadelních improvizací v Divadle Procity. Mimo základů a obecných principů divadelní improvizace se zaměřuje hlavně na porušování pravidel v improvizaci, rytmické improvizace, metody tvorby humoru a freeformy.

CHCI SE PŘIHLÁSIT