Příměstský letní herecký tábor

pro děti 6 – 15 let

Na co je tábor zaměřen?

Dopřejte svým dětem zážitky na čerstvém vzduchu. Na hereckém příměstském táboře se naučí novým kreativním dovednostem, dostanou se do skvělé fyzické kondice a poznají nové kamarády! Tábor je zaměřen na rozvoj osobnosti pomocí hereckého umění, na základní pohybové dovednosti, propojení těla s pohybem, řečí a fantazii pomocí imaginace. Program je doplněn o mnohé zajímavé volnočasové aktivity.

Tábor si klade za cíl strávit čas pobytem venku a zároveň rozvinout vlastní herecké dovednosti cestou experimentu a hry.

Formou her budeme s dětmi rozvíjet herecké a individuální schopnosti a učit je pohybovému vyjadřování, imaginaci a improvizaci. Zaměříme se na správnou mluvu, mimiku, gestikulaci nebo uvolňování těla, a naučíme se pracovat s divadelním textem. Vyzkoušíme si vše, co se učí herci, než své herecké umění předvedou před diváky. Přitom si děti užijí pobyt na čerstvém vzduchu. Ze hezkého počasí totiž budeme navštěvovat parky, naučné stezky, vodní plochy a přírodní rezervace. V plánu máme také podívat se na divadelní festival a představení.

Základnou tábora jsou pražské Vinohrady (u metra jiřího z Poděbrad), kde trávíme čas za nepříznivého počasí. V opačném případě trávíme čas venku, poznáváme Prahu a aktivity vykonáváme na čerstvém vzduchu. V ceně táboru je zahrnutý oběd, na který chodíme do nedaleké restaurace. Svačiny a pitný režim dětem zajišťují rodiče.

Jak bude tábor probíhat?

Ráno do 8:30 proběhne rozdělení dětí do skupin podle věku. Do 12:00 budeme s dětmi herecky pracovat.
V čase 12:00 – 13:30 se přesuneme na oběd.
Od 13:30 – 16:00 se budeme věnovat dalším naplánovaným aktivitám, jako je návštěva divadelního představení a procházky v přírodě.

Kdo vás bude provázet?

Klára Kašová

Pedagožka, herečka a loutkoherečka

Vystudovala hudebně – dramatický obor na Pražské konzervatoři, ale po několika letech v divadle ji osud zavedl k pedagogice a dějinám umění. Učila v ZUŠ lidový a historický tanec a působila ve waldorfské škole jako třídní učitelka. V současnosti se věnuje loutkovému divadlu a vede divadelní a taneční dílny pro děti. Zajímá ji také vyprávění příběhů a oživování památkových objektů.

Tereza Hrubá

Herečka, lektorka a improvizátorka

Terka je absolventkou hudebně dramatického oboru na zlínské škole umění v rámci které hostovala na prknech divadla Zlín. V současné době se věnuje výhradně herectví, improvizaci a její lektorování. Zkušenosti nabrala praxí v zahraničí, kdy působila na výletních lodích jako animátor a moderátor zábavy. V Divadle Procity působí jako hlavní herečka a lektorka kurzů.

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

38 hodin, rozložených do 5 dnů v čase 8:30 – 16

Za kolik?

5 500 Kč

Kde?

Slezská 74, Praha 6 Vinohrady

Termín

8. 7. – 12. 7. 2024