Příměstský letní herecký tábor

pro děti 6 – 15 let

Na co je tábor zaměřen?

Dopřejte svým dětem zážitky na čerstvém vzduchu. Na hereckém příměstském táboře se naučí novým kreativním dovednostem, dostanou se do skvělé fyzické kondice a poznají nové kamarády! Tábor je zaměřen na rozvoj osobnosti pomocí hereckého umění, na základní pohybové dovednosti, propojení těla s pohybem, řečí a fantazii pomocí imaginace. Program je doplněn o mnohé zajímavé volnočasové aktivity.

Tábor si klade za cíl strávit čas pobytem venku a zároveň rozvinout vlastní herecké dovednosti cestou experimentu a hry.

Formou her budeme s dětmi rozvíjet herecké a individuální schopnosti a učit je pohybovému vyjadřování, imaginaci a improvizaci. Zaměříme se na správnou mluvu, mimiku, gestikulaci nebo uvolňování těla, a naučíme se pracovat s divadelním textem. Vyzkoušíme si vše, co se učí herci, než své herecké umění předvedou před diváky. Přitom si děti užijí pobyt na čerstvém vzduchu. Ze hezkého počasí totiž budeme navštěvovat parky, naučné stezky, vodní plochy a přírodní rezervace. V plánu máme také podívat se na divadelní festival a představení.

Základnou tábora jsou pražské Vinohrady (u metra jiřího z Poděbrad), kde trávíme čas za nepříznivého počasí. V opačném případě trávíme čas venku, poznáváme Prahu a aktivity vykonáváme na čerstvém vzduchu. V ceně táboru je zahrnutý oběd, na který chodíme do nedaleké restaurace. Svačiny a pitný režim dětem zajišťují rodiče.

Jak bude tábor probíhat?

Ráno do 8:30 proběhne rozdělení dětí do skupin podle věku. Do 12:00 budeme s dětmi herecky pracovat.
V čase 12:00 – 13:30 se přesuneme na oběd.
Od 13:30 – 16:00 se budeme věnovat dalším naplánovaným aktivitám, jako je návštěva divadelního představení a procházky v přírodě.

Kdo vás bude provázet?

Karolina Fiala

Herečka, loutkoherečka a lektorka

Karolina má za sebou studium na divadelní akademii ve Wroclavi. Svoji praxi započala v kamenném loutkovém divadle Arlekin v Polské Lodže, kde hrála ve 24 inscenacích a také se neustále zapojuje do různých nezávislých divadelních projektů. Je členkou uměleckých skupin věnujících se různým formám scénického umění – Performalita (CZ) a Po Omacku (PL). Už několik let spolupracuje i s českými tvůrci. U nás v ČR pracuje jako loutkoherečka v Divadle Spejbla a Hurvínka a jako lektorka hereckého studia v Divadle Procity.

Terezie Kozlíková

Tanečnice, herečka a lektorka kurzů herectví pro děti

Studentka speciální pedagogiky, tanečnice Terka je studentkou Speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě UK. Praxi získávala v rámci práce s dětmi i dospělými v dobrovolnických organizacích (Dobrovolnické centrum Motol, Dobré víly) a momentálně působí jako asistent pedagoga v MŠ. Její velkou srdeční záležitostí je tanec, kterému se věnuje přes 10let, věnuje se a neustále se vzdělává ve stylech contemporary, experimental a street fusion. Mimo tanec se věnuje zpěvu a herectví.

Tereza Hrubá

Herečka, lektorka a improvizátorka

Terka je absolventkou hudebně dramatického oboru na zlínské škole umění v rámci které hostovala na prknech divadla Zlín. V současné době se věnuje výhradně herectví, improvizaci a její lektorování. Zkušenosti nabrala praxí v zahraničí, kdy působila na výletních lodích jako animátor a moderátor zábavy. V Divadle Procity působí jako hlavní herečka a lektorka kurzů.

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

38 hodin, rozložených do 5 dnů v čase 8:30 – 16

Za kolik?

5 500 Kč

Kde?

Slezská 74, Praha 6 Vinohrady

Termín

8. 7. – 12. 7. 2024