Kurz herectví

Děti od 12 do 15 let

Co se budou děti učit?

Děti se vlastní zkušeností učí propojovat tělo, dech a řeč.
Soustředíme se na tempo, rytmus, práci s textem, praktická herecká cvičení, které dětem pomohou komplexně uchopit herecký projev.
Budeme rozšiřovat smyslové vnímání, představivost a poznávat možnosti vlastního těla, pohybu a hlasu.

Jak s dětmi pracujeme?

Pomocí her, cvičení, skladbou vlastních etud a improvizací s dětmi procvičujeme základní komunikační a sociální dovednosti, které potom propojujeme do praxe tvorbou divadelního představení.
Kromě nově získaného hereckého umu si děti odnesou radost ze hry a rozvinou své vnímání. Posunou se v oblasti sebevědomí a komunikace. Tento kurz herectví je vhodný také jako průprava ke studiu herectví na střední a vysoké školy.

Soustředíme se na individuální rozvoj a na kulturní růst dítěte. Hodina je vedena lektorkou a skládá se z několika částí, ve kterých lektorka pracuje s dětmi pomocí her na rozvoji paměti, tvorbě příběhů, skladbě vlastních etud a improvizaci, která podporuje kreativitu a přispívá ke zdravému růstu osobnosti.
Děti si odnesou hlavně radost ze hry, rozvinou své vnímání a posunou se v oblasti sebevědomí a komunikace.

Co se děti v kurzu naučí?

Vystupovat na jevišti
Správně vyslovovat a mluvit zřetelně
Spolupracovat s ostatními dětmi
Zahrát povahově různorodé postavy

Kdo bude vaše děti provázet?

Tereza Hrubá

Herečka a lektorka herectví pro děti

Tereza vystudovala obor hudebně-dramatický na ZVOŠ umění. Svoji divadelní praxi započala přímo na prknech Městského divadla Zlín. Prošla si inscenace různých žánrů. Věnovala se autorskému a alternativnímu divadlu. Její srdce však prahlo po cestování, a tak několik se několik let plavila na zaoceánských lodích Royal Carribean, kde denně moderovala několik společenských akcí. Po návratu se opět vrátila na prkna, co znamenají svět. Začala se věnovat dětskému diváku v rámci Divadla Pod Kloboukem a Divadélku na koleně. V současnosti se zabývá moderováním společenských akcí pro děti a uměleckou tvorbou v rámci Divadla Procity, kde působí jako herečka a dramaturgyně. V hereckém studiu zastává pozici lektorky herectví a režisérky.

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

16 – 17:30
po celé pololetí

Za kolik?

5 900 Kč

Kde?

Slezská 74, Praha 3 Vinohrady

Kdy?

každou středu

od 6. 2. – 26. 6. 2024

od 4. 9. 2024 – 29. 1. 2025