Kurz herectví

Děti od 6 do 11 let

Co se budou děti učit?

V kurzu s dětmi pracujeme na osobnostním a sociálním rozvoji prostřednictvím dramatického umění a dramaterapie.
Jednotlivé lekce jsou složeny ze základů improvizace, komunikace, skupinové adaptace, pohybu a řeči. Děti se učí vyjadřovat emoce, říkat krátké texty, básničky a říkanky. Těšit se můžete na vánoční besídku a na představení na závěr školního roku, kde uvidíte, co se vaše děti naučily.

Jak s dětmi pracujeme?

Soustředíme se na individuální rozvoj a na kulturní růst dítěte. Hodina je vedena lektorkou a skládá se z několika částí, ve kterých lektorka pracuje s dětmi pomocí her na rozvoji paměti, tvorbě příběhů, skladbě vlastních etud a improvizaci, která podporuje kreativitu a přispívá ke zdravému růstu osobnosti.
Děti si odnesou hlavně radost ze hry, rozvinou své vnímání a posunou se v oblasti sebevědomí a komunikace.

Co se děti v kurzu naučí?

Vystupovat na pódiu
Elementární hereckou průpravu
Komunikovat a spolupracovat ve skupině
Pracovat s emocemi a hrát různé postavy

Kdo bude vaše děti provázet?

Tereza Hrubá

Herečka a lektorka herectví pro děti

Tereza vystudovala obor hudebně-dramatický na ZVOŠ umění. Svoji divadelní praxi započala přímo na prknech Městského divadla Zlín. Prošla si inscenace různých žánrů. Věnovala se autorskému a alternativnímu divadlu. Její srdce však prahlo po cestování, a tak několik se několik let plavila na zaoceánských lodích Royal Carribean, kde denně moderovala několik společenských akcí. Po návratu se opět vrátila na prkna, co znamenají svět. Začala se věnovat dětskému diváku v rámci Divadla Pod Kloboukem a Divadélku na koleně. V současnosti se zabývá moderováním společenských akcí pro děti a uměleckou tvorbou v rámci Divadla Procity, kde působí jako herečka a dramaturgyně. V hereckém studiu zastává pozici lektorky herectví a režisérky.

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

15 – 16
po celé pololetí

Za kolik?

4 900 Kč

Kde?

Slezská 74, Praha 3 Vinohrady

Kdy?

každou středu

od 6. 2. – 26. 6. 2024

od 4. 9. 2024 – 29. 1. 2025