Kurz herectví

Děti od 6 do 11 let

 

Co se budou děti učit?

V kurzu s dětmi pracujeme na osobnostním a sociálním rozvoji prostřednictvím dramatického umění a dramaterapie.
Jednotlivé lekce jsou složeny ze základů improvizace, komunikace, skupinové adaptace, pohybu a řeči. Děti se učí vyjadřovat emoce, říkat krátké texty, básničky a říkanky. Těšit se můžete na vánoční besídku a na představení na závěr školního roku, kde uvidíte, co se vaše děti naučily.

 

Jak s dětmi pracujeme?

Soustředíme se na individuální rozvoj a na kulturní růst dítěte. Hodina je vedena lektorkou a skládá se z několika částí, ve kterých lektorka pracuje s dětmi pomocí her na rozvoji paměti, tvorbě příběhů, skladbě vlastních etud a improvizaci, která podporuje kreativitu a přispívá ke zdravému růstu osobnosti.
Děti si odnesou hlavně radost ze hry, rozvinou své vnímání a posunou se v oblasti sebevědomí a komunikace.

Co se děti v kurzu naučí?

 

Vystupovat na pódiu

 

 

Elementární hereckou průpravu

 

 

Komunikovat a spolupracovat ve skupině

 

 

Pracovat s emocemi a hrát různé postavy

 

Kdo bude vaše děti provázet?

 

Tereza Hrubá

Herečka a lektorka herectví pro děti

Terka je absolventkou hudebně dramatického oboru na zlínské škole umění v rámci které hostovala na prknech divadla Zlín. V současné době se věnuje herectví, improvizaci a lektorování. Zkušenosti nabrala jako herečka v dětském Divadle Pod Kloboukem nebo jako lektorka příměstských táborů. Delší čas působila jako animátorka na dětských animačních akcích v ČR a v zahraničí. V Divadle Procity vystupuje jako hlavní herečka a lektorka kurzů pro děti a dospělé.

 

Sylva Roglová

Herečka a lektorka herectví pro děti

Sylva vystudovala sociální pedagogiku na VOŠ Jabok a dějiny umění na UK. V minulosti vedla tábory pro děti a mladistvé. Později se stala nízkoprahového centra pro děti a mladé, v diagnostickém ústavu v Praze a vychovatelkou v komunitním centru v Bulharsku, kde vedla nejrůznější kreativní činnosti. Její herecká kariéra začala ve studentském divadle Oldstars, kde působila řadu let. V Divadle Procity úročí své herecké a dramaturgické dovednosti při tvorbě nových inscenací a lektorování kurů herectví pro děti.

Kdy, kde a za kolik?

 

Délka a čas

každou středu
15 – 16
po celé pololetí

 

 

Za kolik?

3 900 Kč

 

 

Kde?

Srbská 185/1, Praha 6

 

 

Termíny

7. října 2020
24. únor 2020