Individuální režijně-dramaturgický kurz
Individuální režijně-dramaturgický kurz v Pražském Divadle Procity je šitý na míru pro jednoho účastníka, který touží stát se tvůrcem divadelního umění. Tento kurz nabízí jedinečnou a osobní příležitost pro rozvoj režijních a dramaturgických dovedností a zároveň se zaměřuje na přípravu na přijímací zkoušky na divadelní školy a programy, nebo na práci v ochotnickém i profesionálním souboru.

Co můžeš očekávat

  • Personalizovaný program: Kurz bude plně přizpůsoben tvým potřebám, cílům a úrovni znalostí. Bude obsahovat teoretické učení, praktickou režii a dramaturgii a přípravu na přijímací zkoušky.
  • Dramaturgie na míru: Porozuměj procesu dramaturgie a jeho významu ve své tvorbě. Budeš pracovat s divadelními texty, které tě zajímají.
  • Příprava na přijímací zkoušky: Součástí kurzu je intenzivní příprava na přijímací zkoušky na divadelní školy a programy. Zahrnuje zkoušky z režie, dramaturgie a teoretických znalostí.
  • Kreativní projekt: Během kurzu budeš mít příležitost pracovat na vlastním kreativním projektu, který bude zahrnovat tvorbu režijně-dramaturgické koncepce.
  • Analýza divadelního umění: Prozkoumej historii a současnost divadla, studuj významná divadelní díla a diskutuj o různých divadelních směrech.

Kdo by měl kurz zvážit?

Divadelní nadšenci, kteří hledají individuální výcvik a přípravu na přijímací zkoušky. Studenti divadelní režie a dramaturgie, kteří potřebují osobní vedení a přizpůsobený program. Herci, kteří chtějí lépe porozumět režijnímu a dramaturgickému procesu. Tvůrci, kteří hledají inspiraci pro své vlastní divadelní projekty.

Co si z kurzu odnesete?
Vlastní dramaturgicko režijní přípravu
Možnost konzultovat svůj vlastní režijní projekt
Ucelenou předsatvu o dramaturgii a režii
Zlepšení režijně drmaurgických dovedností

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

6 setkání po dobu 1,5 hodiny

Za kolik?

6 800 Kč

Kde?

Slezská 74,
Praha 3 Vinohrady
nebo online

Kdo tě bude provázet?

Miroslav Lukačovič

Režisér a lektor kurzů tvůrčího psaní

Miroslav Lukačovič sa narodil v Revúcej na Slovensku, kde studoval na prvním Slovenském Literárním Gymnáziu. Miro je divadelním režisérem, dramaturgem a lektorem. Vystudoval obor Činoherní režie na JAMU v Brně. Autorsky a režijně se podílel na mnohých pohybově-experimentálních, ale i činoherních inscenacích a projektech v Česku i na Slovensku. V roce 2020 a 2021 byl interním dramaturgem v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Kromě režijní a dramaturgické činnosti napsal několik divadelních recenzí, pár článků do časopisů A2 a Kapitál, několik let vede hudebně textařskou dílnu na multižánrovém festivalu LETAVY a učil na ZUŠ v Nitre. Momentálně žije v Praze a pracuje jako režisér, dramaturg a lektor na volné noze. V Divadle procity působí jako lektor tvůrčího psaní a lektor hereckého studia.