Režijně-dramaturgický kurz
Režijně-dramaturgický kurz v pražském Divadle Procity nabízí komplexní výcvik pro ty, kteří touží stát se tvůrci divadelního umění. Tento kurz se neomezuje pouze na teoretické a praktické dovednosti režie a dramaturgie, ale zahrnuje také přípravu na práci v ochotnickém i profesionálním souboru, s možností přípravy na přijímací zkoušky na divadelní školy a programy.

 

Co můžete očekávat?

  • Teoretické a praktické znalosti: Kurz vás seznámí s teoretickými základy režie a dramaturgie a dá vám příležitost tyto znalosti uplatnit v praxi. Budete se učit, jak analyzovat divadelní texty, inscenace, ale také vytvářet režijně-dramaturgické koncepce.
  • Dramaturgie: Porozumějte procesu dramaturgie a její roli v divadelní tvorbě. Kurz vás naučí, jak vybírat, upravovat a uspořádat divadelní texty.
  • Kreativní projekt: Součástí kurzu je intenzivní příprava na přijímací zkoušky na divadelní školy a programy. Zahrnuje zkoušky z režie, dramaturgie a teoretických znalostí.
  • Analýza divadelního umění: Prozkoumejte historii a současnost divadla, studujte významná divadelní díla a diskutujte o různých divadelních směrech.

Kdo by měl kurz zvážit?

Divadelní nadšenci, kteří se chtějí zapojit do tvorby divadla.
Studenti divadelní režie a dramaturgie, kteří hledají inspiraci.
Herci, kteří chtějí lépe porozumět režijnímu a dramaturgickému procesu.
Tvůrci, kteří hledají inspiraci pro své vlastní divadelní projekty.
Studenti základních a středních škol, kteří se připravují na přijímací zkoušky na umělecké školy.

 

Co si z kurzu odnesete?
Rozšíříš si obzory o další režijní přístupy
Poznáš podobně smýšlející partu lidí
Pronikneš do tvůrčí divadelní sféry
Ujasníš si svoji vizi a najdeš nové režijní prostředky

Kdy, kde a za kolik?

Délka a čas

24 hodin, rozložených do 2 měsíců (každá středa) v čase 18 – 21

Za kolik?

5 900 Kč

Kde?

Praha

Termíny

8. 5. 2024

Kdo tě bude provázet?

Miroslav Lukačovič

Režisér a lektor kurzů tvůrčího psaní

Miroslav Lukačovič sa narodil v Revúcej na Slovensku, kde studoval na prvním Slovenském Literárním Gymnáziu. Miro je divadelním režisérem, dramaturgem a lektorem. Vystudoval obor Činoherní režie na JAMU v Brně. Autorsky a režijně se podílel na mnohých pohybově-experimentálních, ale i činoherních inscenacích a projektech v Česku i na Slovensku. V roce 2020 a 2021 byl interním dramaturgem v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Kromě režijní a dramaturgické činnosti napsal několik divadelních recenzí, pár článků do časopisů A2 a Kapitál, několik let vede hudebně textařskou dílnu na multižánrovém festivalu LETAVY a učil na ZUŠ v Nitre. Momentálně žije v Praze a pracuje jako režisér, dramaturg a lektor na volné noze. V Divadle procity působí jako lektor tvůrčího psaní a lektor hereckého studia.